Poštovani, molila bih vas da mi objasnite šta znači nalaz koji sam dobila mail-om. Ne razumem medicinske termine,: / kolposkopija epitel pvu zreo skvamozan u celosti se homogeno boji jodom. Sch pozitivan. Kolposkopski vulva i vagina bo. U vagini prisutna beličasto žućkasta sekrecija uzet je papanicolau citološki erazmaz i vb dg. St post vaporisatio condylomatta acc aa i

    Odgovoreno: 09. 03. 2013.

Komentari na pitanje: #113432

    • Postovani,

      Danas mi je rađena kolposkopija i PA. Nalaz je sledeći: colpitis granularis ectopio pvu na prednjoj usni, periferno od ektopije aw epitel scj vidljiva u celini vulva i vagina bo. Sch +/-. Kakav je ovaj nalaz? Trudna sam i brinem da nije nesto ozbiljno.

      Hvala unapred!
      Pozdrav,