Veke godina dena se obiduvam da zabremenam, no neuspesno. Sega pocnav da dobivam na 15 dena krvarenja a doktorkata mi veli deka jajnicite bile ne aktivni i deka matkata bila kako mala 'sobrana' i deka misli deka e hormonski problemot. Sto zaci toa? Veli deka folekulite koi mi se sozdavaat ne se ubavi, nemaat ubava forma. Sto znaci seto ova? Pap testot i mikrobiologija mi se normalni, a hormonite mi se vo red osven e2 i progesteron koi se na dolna granica na 3 den menstruacija. Prolaktinot go sreduvam so bromergon. Ve molam za mislenje. Blagodaram

    Odgovoreno: 07. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Po vasim opisu, verovatno imate hormoski poremecaj koji treba adekvatno leciti, samo sto vam savetujem da uraditie hormonski status (fsh, lh, prolactin, testosteron, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) .