Pošovani, pre deset dana mi je urađena intervencija odstranjivanja polipa iz materice i iz grlića materice. Hp nalaz je sledeći: 1. Polypus adenomatso-cysticus inflammatus endocervicis 2. Polypus glandularis parvus endometrii nakon intervencije sam koristila amoxicilin (jedna kutija) . Papanikolau test, kolposkopija i uz će biti ponovljeni za dva meseca. Poslednji pa ii, vs iii rađeni 02. 11. 2012. Za vs bila pod terapijom macmiror complex. Molim vas za savet i mišljenje. Kolika je verovatnoća da se polip (i) vrate i koje su moguće komplikacije? S obzirom da nisam do sada rađala (nije bilo ni pobačaja) da li da se uzdržavam od mogućeg začeća u nekom narednom periodu. Hvala. Srdačan pozdrav milena

    Odgovoreno: 07. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Hp nalaz nepokazuje nista opasno, polyp obicno je posledica upale grlica materice *cervicitis* sto zahteva adekvatnu terapiju. Savetujem vam da kad uzimate antibiotsku terapiju da ne bude manje od 7-10 dana.

      procitajte nas clanak o cervicitisu, colpitisu i polypu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com