Postovani, obracam vam se, povodom problema, koji me muci vec duze i jako sam uplasena zbog njega. . Pre 3 mes. Obratila sam se ginekologu, zbog bolova u predelu donjeg stomaka (odpr. Kao menstrualni bolovi) , van ciklusa, i ustanovio je upalu jajnika. Posle mesec dana, prilikom ultrazvucnog pregleda, rekao mi je da imam mikrocisticne jajnike. Rekao mi je samo da cemo pratiti ciste, ali nista od terapije. On zna da i dalje imam bolove, danima, vec 3mes. Ali ne reaguje. Rekao mi je da pijem nesto protiv bolova. Medjutim, bolovi ne prestaju, a lekovi protiv bolova ih ne smiruju. Imam 24god. , nisam radjala, niti imala abortuse. Menstruacije su mi redovne, par dana mozda, gore-dole, nije u datum, ali da kazem da su na vreme. Recite mi, molim vas, da li te vodene ciste mogu tako i toliko dugo da bole, ili mozda imam ponovo upalu jajnika? I kako cu znati ako krenu da pucaju, same od sebe ciste? Jel se to oseti, vidi. . . ? Pila sam neke biljne cajeve i krenula aktivno da vezbam (to sam cula da pomaze u otklanjanju vodenih cisti) i par dana, pre poslednje menstruacije, dok sam spavala, osetila sam kao da sam dobila, ali tecnost koja je curila je bila bezbojna, nije sekret, pa sam pomislila da mi je neka cista pukla. Da li je istina da one pucaju usled jakih fizickih aktivnosti, ili je to besmislica? Imam zakazano kod drugog lekara, ali nije skoriji datum. . Pomozite mi, molim vas, vasim strucnim misljenjem, jako se bojim, sto imam mucne, dosadne, bolove toliko dugo. . . Hvala vam, unapred. . .

    Odgovoreno: 06. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Ciste su posledica hormnonskog poremecaja koji treba ispitati da bi ste dobili adekvatnu terapiju, inace ciste nisu bolne sem pred menstyruaciju 3-4 dana, pracene su sa nervozom, bolove koje spominjate upucuju na upalu, zato vam savetujem da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com