Poštovani, pre desetak dana sam počela prvi put piti kontraceptivne tablete, od prvog dana menstruacije. Interesuje me da li sam odmah zaštićena od neželjene trudnoće ili je u toku prvog meseca ipak potrebno i neko dodatno sredstvo. Takođe me zanima koliko dugo je potrebno koristiti dodatnu zaštitu ukoliko se uzimaju antibiotici (baktrim) . Hvala vam na odgovoru.

    Odgovoreno: 06. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Ako ste poceli prvog dana ciklusa, onda ste zasticenui, najvaznije da ne pocinjete novu kutiju dok ne dobijate menstruaciju, antibiotici nemaju oticaj na kontraceptivna sredstva.