Poštovani, ima dve godine kako mi je nestala menstruacija. Od tada su mi seksualni odnosi sa suprugom veoma bolni. Veoma sam zbunjena zbog svega što se dešava, nerado izbegavam seks sa suprugom, ali je zaista veoma neprijatan i nemam više želju za njim. Bila sam na pregledu, nemam nikakvu ranicu mada sam bila ubeđena da imam. Čitala sam da u menopauzi dolazi do tzv suvoće vagine pa pitam da li su bolni odnosi posledica toga? Postoje li neki preparati u smislu tableta ili krema koji bi pomogli?

    Odgovoreno: 04. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnuim brisevima (zajedno) da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , takodje vam savetujem da se javite ginekologu da vam prepise hormonsku terapiju u menopauzi.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.