Zbog infekcije cerviksa streptoccocus agalactiae veliki broj, meni je prepisana sledeća terapija: eritromicin na svakih 6 sati po 1 i polyginax vaginalete svako veče. Problem je nastao prilikom stavljanja treće vaginalete jer sam bila suva i mnogo je bolelo. Zvala sam telefonom svog ginekologa dr. Milošević jer nije bilo šansi da stignem (radi do 12: 30) a sestra je odbila da mi je da na telefon (valjda neki pravilnik) i rekla mi je da dođem u utorak i da nastavim sa korišćenjem vaginaleta bez obzira koliko sam suva i koliko će to da boli. Inače mi antibiotici koje koristim oralno, remete ravnotežu u vagini i stvaraju se gljivice. Može li se i kako sprečiti suvoća vagine a da nastavim sa primenom vaginaleta? Treba za koji dan da dobijem pa mi u tim danima slaba vlažnost vagine. Hvala unapred

    Odgovoreno: 01. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Ne treba da stavite nikad vaginalete pre nego sto se isperete vaginalno (rastvorom kalijum hipermangana - roze boje) i da otklonite prethodni ostatak prethodne vaginalete, piozeljno da se cesce ispirate.