Postovani, imam 33 godine, ginekoloski zdrava, menstruacije uredne na 28 dana, porodjaja 0, pobacaja 2 (missed septembar 2011 i spontaneous comletus februar 2013) uzrok za sada nepoznat: brisevi sterilni (ukljucujuci hl, mikropl, ureoplazmu) , reproduktivni hormoni uredni (bez hormona stitne zlezde) , kolposkopija, papa u redu, zbog polipa radjena histersokopija novembar 2012, hp nalaz u redu i histersokopski prilaz i prikaz u redu kao i torch. Buduci da moj slucaj vec spada u habitualne pobacaje zelim da pitam da li su sledece analize dovoljn i da li biste dodali jos nesto? 1. Fsh 2. Lh 3. Estradiol 4. Estrogen 5. Progesteron 6. Prolaktin 7. Testosteron 8. Hormoni stitne zlezde, -cervikalni i vaginalni bris -hlamidija, mikoplazma, ureaplazma -papa test -urin i urinokultura -krvna slika (ks + lf) -crp -c4 -c3 ogtt (test opterecenosti na glukozu) . Ispitivanje stecenih trombofilija vreme krvarenja i koagulacije sedimentacija er (citrat) protrombinsko vreme (citrat) inr brojanje trombocita aktivisano parcijalno tromboplastinsko vreme fibrinoliza protein c protein s rezistencija na aktivirani protein c antitrombin iii lupus antikoagulans antikardiolipinska at igm antikardiolipinska at igg antifosfolipidna at igm antifosfolipidna at igg beta-2-glikoprotein igm beta-2-glikoprotein igg odredjivanje acla igg klase odredjivanje acla igm klase -za ispitivanje urodjenih trombofilija mthfr leiden v protrombin ii pai spermogram i spermokultura, kao i dnk fragmentaciju spermatozoida (koja kod nas jos uvek nije moguca) . -asa test (antispermatozoidna antitela) - rade oba partnera. Iz sperme/sekreta i iz krvi. -kariotip -listerija najlepse hvala, katarina

    Odgovoreno: 28. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa a prolactin i tetosteron samo 14 dan ciklusa) (proverite da li je progesteron 21 dan ciklusa nizak?)
      takodje vam savetujem da uraditi cervikalni i vaginalni brisevi uz kolposkopski pregled (da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice - cervitis) .