Poštovani, molila bih vas za mišljenje, moja sestra (40 god.) unazad mesecima leči candidu i dobro joj je dok koristi vaginalete, ali se candida uvek vrati posle menstruacije. Koristila je nistatin, canesten, ginodaktanol, ispirala se sodom-bikarbonom. Šećer u krvi je uredu. Papa je uredu i nema bakterija u brisu, uvek samo candida. Ima jake simptome svraba, otečenosti i crvenila i pečenja vulve i vagine. Javljaju se nezavisno od toga da li ima ili nema seks. Odnose. Šta biste joj još preporučili?

    Odgovoreno: 28. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem da uradi kolposkopski bregled sa cervikalnim brisom a ne samo vaginalni bris, verovatno ima upalu grlica matyerice hronicnog oblika kao zariste (cervicitis chronica) koju treba adekvatno leciti.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com