Postovani porodila sam se pre 4 meseca i nedelju dana, danas sam radila test na trudnocu pozitivan je a zadnja menstruacija bila je 19 januara 2013. Krvna grupa mi je b rh negativan. Da li trudnoca moze biti rizicna zbog krvne grupe tj zbog negativnog rh faktora?

    Odgovoreno: 28. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno ste posle porodjaja dobili ste adekvatnu terapiju (rhogam) , proverite vasu otpusnu listu ili pitajte vaseg ginkologa zato, inace ako ste dobili ne vidim razlog da bude rizicna ova trudnoca, bez panike, bice sve uredu