Postovani, imam po 2 put problem sa bartolinijevom zlezdom. Ovoga puta nije toliko bolna i brzo-rastuca. Pocelo je u sredu 20. 2. I cini mi se da je procenat uvecanja mali. Bila sam kod ginekologa i rekla mi je da za sada ne mozemo nista da uradimo. Kako nije bolna ja povremeno izvrsim pritisak na nju sa spoljasnje strane kako bi ubrzala-uzrokovala praznjenje, prvi dan se sama praznila i stala pa sam morala da joj "pomognem". U jednom momentu je iscedak sadrzao i sukrvicu tj. Bio je rozikaste boje. Da li smem da je pritiskam (moj ginekolog se nije izjasnio po tom pitanju) , tj da li moze nesto lose da bude prouzrokovano pritiskanjem? Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 24. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Ako je vec sadrzaj iscurio, onda je dobro, savetujem vam da zamolite vaseg ginekologa da vam prepise antibiotsku terapiju. Takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.