Postovani, radila sam nalaze krvi zbog bola ispod desnog rebra. Zbog povisenog crp-a (17, 04) , leukocita i sedimentacije, ljekar opste prakse me je uputio kod ginekologa. Pregledom mi je utvrdjen povecan i malo pomjeren lijevi jajnik. Doktorica kaze da to moze biti posljedica carskog reza, mada sam se porodila prije tri godine, a na pregledu prije pola godine, to nije konstatovano, sve je bilo u redu. Takodje, prije pola godine, konstatovana mi je fibrocisticna dislazija dojki. Mikro ciste u dojkama i aksilama, kao i jedna masna formacija. Dijete sam dojila 15 mjeseci, a prestala sam prije nesto vise od godinu. Sada me zanima, da li je stanje sa dojkama alarmantno i da li to moze biti uzrok ovakvog nalaza krvi? Takodje, da li je zabrinjavajuca promjena na jajniku koju sam navela? Hvala

    Odgovoreno: 22. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, jer upale grlica materice (cervicitis) cesto je uzrok pomeranje polozaja adneksa i jajnika, takodje vam savetujem da uradite hormonski status i da proverite uz pregledom da li imate cisticne jajnike, takodje vam savetujem da uradite uz dojke mozda imate upalu (mastitis) .