Molim vas da mi pojasnite sledece nalaze: 1. Koloposkopski nalaz: epitelegzocerviksa skvamozan, sch+oko smu stara ree zt otvorenog tipa sa kripptma zlezda u involuciji, na zadnjoj usni pojacana vaskularna sema bez znakova atipicne arborizacije, n a prednjoj usni na poziciji 11, 2, 8h manja polja mozaika. Vulva i vagina bp. 2. Status gynecologicus: spoljne genitalije nulipare, bo. Vagina prolazna za 2pp, uobicajne dubine, slobodnih svodova i elasticnih zidova. Oeu poprecan, pvu cilindrican, dug oko 2cm, pokretan, neosetljiv. Uterus u avf normalne velicine i konzistencije, pokretan, neosetljiv. Adenxa et parametria obostrano neosetljiva. Cavum doualsi prazan, neosetljiv. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 21. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Ovaj nalaz opisuje posledicu upale grlica materice (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com