Postovani, imam 20 godina, prvi put sam imala odnose sa 15 godina sa dugogodisnjim deckom, posle njega nisam imala odnose ni sa jednim partnerom (3 godine) . Nikada nisam bila kod ginekologa, planiram, ali sam u strahu sta ce mi reci ginekolog posle pregleda. Imam duze vreme sekret, obicno je providan i bez mirisa, povremeno bude drugaciji i sa odredjenim mirisom, zanima me da li je to uzrok neke bolest ili upale? Probacu sto pre da predjem preko straha i odem na pregled. Zanima me vase misljenje o konstantnom sekretu i moze li da steti necemu. Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 21. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Nemate razloga za strah, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste dobili adekvatnu terapiju, bez panike, to je rutinski pregled za svaku zenu, da bi bila zdrava.: )