Postovani, moje pitanje je sta mi je (jer niko ne zna tacno da mi kaze) i ima li ovome kraja tj. Dokle ovako, kome da se obratim, sta da probam, samo da prestane taj kontinuitet loseg, jer bih volela u skorije vreme i da zatrudnim. Problem koji imam i koji se periodicno ponavlja imam od 2008. /9. Stim da se u te dve godine desilo dva puta, a onda od 2010. Cesce i to na svaka 2/3 meseca, pa svaki drugi, pa i svaki mesec, pa opet svaki drugi/ treci. . . Dakle nema nekog pravila i nemam za sta da se uhvatim ali da se ponavlja, ponavlja se!!! Elem, problem je u osecaju svraba (nekad i peckanja ali to je retko) . Dakle samo taj svrab, koji pocinje blagim osecajem, da bi se postepeno pojacavao i bivao sve jaci i intezivniji. Uglavnom koristim kansen vaginalete i posle tri vaginalete sve bude ok. Ili bar tako deluje. Pocela sam i da belezim kada je pocelo cesce da se ponavlja. Recimo 31. 12. 2011. . . 1. 1. 2012. . . Pa sledeci mesec 1. 2. 2012. Tog meseca posle posete banji erzebet u madjarskoj 15. 2. 2012. Jaka upala jajnika, jak svrab, cak neki crvenkasti trag na wc papiru. . . I posle urinokulture - klebsiella spp. I terapija antibioticima (palitrex, probiotic forte, baktrim, pipem) dok sam cekala rezultate urinokulture ginek. Savetovao macmiror vaginalete. 17. 3. 2012. Ultrazvuk gornjeg abdomena i bubrega, nalaz uredan. 31. 3. 12. Urinokultura, nalaz negativan. April, opet svrab, urinokultura, nalaz-negativan, sa napomenom: 50. 000/ml staphyloccus aureus. Monural prasak. 4. 5. 12. Svab, dr predlozio samo urin, nalaz: bakterije-malo, epitelne celije-malo, vlakna sluzi-prisutna. . . 9. 5. 12. Vaginalni sekret iii grupa 19. 5. 12. Urinokultura, nalaz: "iz 1ml analiziranog uzorka iskultivisano ok 7. 000 bakterija. Iskultivisana je klebsiella spp. Verovatno spoljnog porekla" 14. 7. 12. Opet svrab, urinokultura - nalaz: negativan. 20. 9. 12. Papa test, nalaz ii grupa. . . Mislim da je bilo svraba i u novembru, nisam sigurna, nemam zapisano, ali zato ima za. . . 6. 12. 12. Svrab, urin, nalaz: izgled zamucen, epitelne celije-malo. . Ostalo ok. Cak sam i stolicu dala na analizu, misleci da nemam mozda kandidu, ali nalaz: "mikroskopskim pregledom stolice nisu nadjena jaja crevnih parazita. Kultura na gljivice je negativna. " za januar 2013. Takodje nisam sigurna, mislim da je isto bilo svrbuckannja, ali februar i. . . 16. 2. 13. Svrab, juce sam odnela mokracu na urinokulturu, cekam rezultat, a uzela sam ono sto mi uvek pomogne ili je to privid - kansen vaginalete. Izvinjavam se unapred sto sam ovoliko detaljisala ali samo pokusavam da vam docaram do koje mere je sve ovo sto mi se desava uporno, koliko me vec i malo psihicki pritiska, jer. . . Kao sto u pocetku kucah, volela bih uskoro da zatrudnim. Nisam napomenula da imam istog partnera od 2010. God. I da bi sada hteli bebu, a ja ne znam sta da cinim, jer svako malo evo problema. I on je par puta isao na preglede, ali su mu nalazi bili uredni. Ne znam da li smem tako cesto da uzimam kansen vag. I pitam se da li mi one pomazu ili samo odlazu. . . Receno mi je da pijem vise tecnosti, jer nisam pila, pocela sam i to. Pijem i cajeve uvin, j. Pancic- za mokracne kanale, jedem brusnicu, trudim se da smanjim slatkise, pijem dosta jogurta. . . I tako, ali svako malo evo ga svrab, koji bi volela da prestane! Od drugih bolesti: problem sa sinusima, ponekad ledjima jer sam visoka 187cm. Ima nizak pritisak i mozda bitna informacija - radim u vrticu, tj. Cesto sam okruzena bolesnom ili nedovoljno izlecenom decom. U porodici niko nema slicnih ginekoloskih problema. Lose navike, pusenje (jedna kutija 4-5 dana, nije za utehu ali nije puno: ) , ponekad malo kretanja, nekad previse, i volim slatko. Da, zaboravih da imam povremeno problema sa hemoroidima i da toga ima u porodici. Ne znam ciji bi odgovor da cujem, mozda od svih. . . Samo da mi neko kaze nesto vise od: to vam je sve od pada imuniteta. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 20. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate zaristu, , uradite kolposkopski pregled sa cervikalnimi vaginalnim brisevima, verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis chr.) koju treba adekvatno leciti.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #112693

    • Dr Rami Aburas 28. 02. 2013.

      Prvo nisam hteo da vas uplasim, jer upala grlica materice (cervicitis) upala kao svaka upala i samo treba da se leci adekvatno, ali tesko je dijagnostikovati, koliko mi poznato da nas vrlo malo lekara koji se bavi ovim problemom profesionalno, zaista neznam ko se bavi time u opste, za privremenu terapiju, pokusavajte cesce da se isperite rastvorom kaljum hipermanganom (roze boje) pre aplikacije bilo koju vaginalete ili kreme, i uvek kad god imate peckanje ili svrab isperrite cesce.

    • Postovani, prvo da vam zahvalim na odgovoru. Niste me bas utesili, pogotovo kada sam videla (na sajtu koji ste mi predlozili) to sto mislite da mi je. Ali nije vase da me tesite, vec naprotiv, da me mozda trgnete, da potrazim nekog drugog doktora s obzirom da mi moja dr nije puno pomogla, pogotovo ako ste u pravu sto se tice vaseg misljenja o mom stanju. Interesuje me da li imate ordinaciju u novom sadu ili nekog kolegu iz novog sada za preporuku, posto sam iz novog sada. Nije beograd preko sveta ali u danasnje vreme i jeste, s obzirom da radim itd. Znate sve, da vam ne objasnjavam. I jos nesto. Da li preporucujete: da uopste nemamo odnose; da imamo odnose ali da ne pokusavamo da zatrudnim dok se sve ne razresi ili bar sazna sta mi je tj. Da koristimo zastitu???????? Unapred hvala na razumevanju. Moje prethodno pitanje je bilo pod rednim brojem #112693, a odgovor mi je stigao 20. 2. 2013. Jos jednom, hvala.