Postovani, obratila sam vam se pitanjem (br. 106111) od 4. 10. 2012, na koje mi je odgovorila dr dragana pavlovic - acimovic (na cemu sam vam veoma zahvalna) . Moj problem je bio u neredovnim ciklusima, cak i uz uzimanje yaz-a. Ciklusi se pojavljuju svakih dva mjeseca. Napravila sam pauzu u uzimanju yaza i na vasu preporuku posjetila ginekologa i uradila uz. Doktorka mi je rekla da je sve u redu i da je moguce da ulazim u menopauzu.: (preporucila mi je da pocnem uzimati kontraceptivne pilule qlaira. Ponovo sam cekala na menstruaciju mjesec i po dana i danas sam dobila. Da li mislite da je kod ovog stanja dovoljno uzimati ovaj lijek ili bih trebala uraditi jos neke testove? Voljela bih da odlozim ulazak u menopauzu ako je to moguce do neke normalne starosne granice. Napisala sam vam u prethodnom pismu da mi je desni jajnik odstranjen prije 18 godina i da imam sina od 16 godina, a meni je tek 39 godina. S postovanjem!

    Odgovoreno: 20. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse, savetujem vam da uraditi hormonski status, da bi ste dobili adekvatnu terapiju, jer oralna kontracepcija nece vam mnogo pomoci da se regulise hormonski status.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com