Postovani, koristim triregol kontraceptivne tablete od pre nepuna dva meseca. Popila sam prvu kutiju, imala pauzu od nedelju dana i nastavila sa drugom. Nakon trece tablete iz druge kutije imala sam odnos. Sada mi menstruacija kasni. Da li je moguce da sam u drugom stanju? Da li ove tablete mogu izazvati izostanak menstruacije? Pila sam ih redovno, nisam koristila nikakve lekove u medjuvremenu. S postovanjem, aleksandra

    Odgovoreno: 20. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Oralna kontracepcija se koristi na sledeci nacin: 5 -og dana ciklusa se pocije od znak start i u pravcu strelice po jednu tabletu dnevno, nikad ne mojte da pocinjite novu kutiju dok ne dobijate menstruaciju. Uradite test za trudnocu ako je negativan, javit se vasim ginekologu.