Da li mi mozete razjasniti patohistoloski nalaz koji sam dobila nakon konizacije? (najpre je papa bio iii a grupa, zatim biopsija pokazala cin ii/iii i najzad posle konizacije stize ovaj nalaz) "cervicitis chronica nonspecifica. Koilocytotica typi epitheli sqamosi cervicis uteri focalis. Erosiones mucose ervicis uteri focales" to pojma nemam sta znaci ali ovo dalje je vazno: makroskopski opis 1. Cetiri fragmenta ruzicastog tkiva dimenzija 10x5x3 mm, 8x5x3 mm, 20x15x4 mm, 25x25x10 mm nepravilnog oblika. Nakon rasecanja uzeti u rad u celosti u 11 kalupa. 2. Kiretman mase do 2 gr uzet u rad u celosti u jedan kalup. Mikroskopski opis 1. Na seriji histoloskih preseka prisutni fragmenti tkiva cerviksa sa promenama definisanim u dijagnozi. Hiperplazicno tkivo nije prisutno u okviru analiziranog materijala, ali je promena tipa h-sil-a ne dvosmisleno evidentna u bioptickim uzorcima iz decembra 2012-te godine. 2. Analizirani materijal, histoloski, cine koagule krvi i povrsno sljusteni fragmenti sluznice nedocerviksa, bez patoloskih promena. Hvala unapred na ljubaznom odgovoru,

    Odgovoreno: 20. 02. 2013.
    • Poštovana,
      To znaci, sve sta ste imali bilo je posledeca jake upale grlica materice, koje su dugo trajale, pa je dovelo do hrononicne upalu grlica materice (cervicitis chronica) .