Poštovani, imam 23 godine, prvu menstruaciju sam dobila s 14. G. Koliko se sijećam, često sam imala problema s neredovitim menstruacijama, no nisam tome pridavala veliku pozornost jer su mi uvijek govorili kako treba proći vremena dok se menstruacija ne ustali. Prije nešto više od godinu dana odlučila sam otići kod ginekologa. Budući da mi je papa test kao i na ultrazvuku sve bilo uredno dobila sam uputu da izvadim nalaze za spolne hormone i hormone štitne žlijezde. Nalaze za spolne hormone radila sam 3. Dan mens. Ciklusa, dok sam za progesteron 21. Dan ciklusa. Hormoni štitne žlijezde su bili uredni kao i svi spolni osim progesterona koji mi je 21. Dan ciklusa bio 0. 8 nmol/l. Dobila sam uputu da koristim dabroston. Pila sam ga od 16. -25. Dana ciklusa. Za vrijeme korištenja menstruacije su mi bile uredne, dobivala sam menst. Svaki mjesec 28. , ili 29. Dan ciklusa. Nakon pola godine prestala sam piti dabroston, napravila nalaze, progesteron se 21. Dan ciklusa popravio na 1, 2 nmo/l. Zatim nisam dobila menstruaciju pa sam nastavila s terapijom. Pod terapijom menst. Redovite. Nakon ukupno godinu dana terapije prestala sam piti dabroston. Menstruaciju sam trebala dobiti oko 21. Siječnja. I nakon toga ponoviti nalaze. Međutim, kako taj mjesec nisam bila pod terapijom ponovno nisam dobila normalnu menstr. Dobila sam 19. 1. I trajala mi je do 16. 2. Dakle skoro mjesec dana (također se znalo događati i prije terapije) . Inače, menst. Mi je otpočetka ove menstruacije bila jako oskudna. Budući da prvih dana menst. Nisam znala jesam li dobila ili ću tek dobiti nisam uspjela ponoviti nalaze. Sada ću morati čekati da ponovno dobijem i tek onda ponovim nalaze. . . . . . Mene zanima vaše osobno mišljnje o svemu ovome, o terapiji dabrostonom, koji je mogući razlog da ni nakon godinu dana terapije nemam normalnu menst. , znači li to da ću vjerojatno morati stalno biti pod terapijom ili postoji liječenje nekom drugom terapijom??? Unaprijed zahvaljujem.

    Odgovoreno: 18. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Dabroston je dobra terapija, koja nema kontraindikacije, cak moze da se koristi i u trudnoci do 16 nedelje, tako da vam savetujem da ga uzimate bez straha i opterecenja, jer tako cete imati bezbolna, normalne cikluse.