Postovani. Nekoliko meseci pokusavam da ostanem trudna. Pre mesec dana s partnerom smo uradili i insemenaciju u privatnoj klinici u bitolju. S mojim partnerom uradili smo ispitivanja, kod njega urino kulturu spermokulturu klamidiju, spermogram i sve je uredno (na spermogramu je imao dva ++ leukociti. Ja sam takodze uradila sva potrebna bakterioloska ispitivanja, urinokulturu i sve je bilo negativno, samo u bris od vaginu pored epitelni kletki, laktociti ima i masa leukociti. Moj matican ginekolog kaze da nesme da ima masa leukocita a doktor u bolnici gde smo radili insemenaciju prosli mesec kaze da je sve u redu s nasim rezultatima. Posto insemenacija nije uspela interesuje me vase strucno mislenje dali leukociti pretstavljaju problem za trudnocu i koji doktor je u pravu. Unapred vam hvala.

    Odgovoreno: 17. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Leukociti su znak upale grlica materice, pa vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste dobili adekvatnu terapiju, inac kad imate upalu grlica materice menja se ph vrednosti u vagini, u vasem slucaju uradjena je insiminacije gde je preskocena prepreka ph vrednosti vagine, takodje vazan razlog moze biti i hormnska ravnoteza, zato vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa, i prolactin, testosteron samo 14 dan ciklusa) jer to moze biti vazan faktor.