Postovani, imam 32 god i pcos, pokusavam da ostanem trudna. Poslednja menstruacija je bila 06. 01. 2013. , ciklusi su mi jako neredovni, traju od 30 do 45 dana, jajnici sacastog izgleda, hormonski status 3. Dana ciklusa uredan (prolaktin, fsh, lh, estrogen, progesteron, testosteron) , 21. Dana ciklusa nizak progesteron. Posto mi je ciklus kasnio, 14. 02. Sam uradila kucni test na trudnocu, pojavile su se obe crte, ali je test srta izrazito bleda. Otisla sam na pregled, vidjena je retrouterusna cista 35mmx 35mm, endometrijum zadebljan (ne znacajno po recima doktorke) . 15. 02. Uradila sam beta hcg, vrednost je niska, 55, 9. Kontrola mi je zakazana za 5 dana, ukoliko ne dobijem menstruaciju. Da li je ipak moguce da sam trudna, i ako jesam, da li je sve normalno? Unapred zahvalna, jasmina.

    Odgovoreno: 16. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Sacekajte kontrola ako ste trudni sigurno vasa doktorka ce vam dati terapiju za oderzavanje trudnoce, ako niste obezno je da ponovo proverite hormonski status 7, 14, 21 dan ciklusa.