Vec ste mi jednom odgovorili na pitanje ali da ponovo iznesen svoj problem, iz razloga sto se nista nije popravilo nakon 3 meseca uzimanja cikloproginove. Imam 34 godine, visina 162, tezina 47, 48 kg. Nije bilo porodjaja, niti abortusa. Papa ii, vs iii. U oktobru 2011. Godine odlazim na ginekoloski pregled i rezultati su sledeci: avf 58x25 mm, endometrijum 6 mm, do: 38x18mm, lo: 35x16mm. Doktorka kaze sve u redu. Zatim, zbog izostanka ciklusa javila sam se ginekologu 5. 10. 2012 jer mi je isti izostao 4 meseca. Do juna 2012 sve je bilo uredu, dobijala sam na 28 dana. 5. 10. Radila sam uz i rezultat je sledeci: avf dimenzije 48x32x35, endometrijum 7, 2 mm. Ovarijumi levi 24x14, desni 27x16. Doktorka kaze da su jajnici kao kod zene u menopauzi. Prepisuje mi cyclo proginovu da pijem 3 meseca. Posle, svake kutije ja dobijam menstruaciju. U medjuvremenu radim uz stitne zlezde, nalaz: stitna zlezda normalnog polozaja, simetricna, pravilne konture, normalnih dimenzija, u desnom lobusu mala koloidna cista velicine 3, 5mm. Paratireoidno ne vide se patoloske promene. Hormoni u granicama referentnih vrednosti. Kako sam zavrsila sa terapijom, nadam se da ce mi ciklus sam od sebe doci, verujem stanje se popravilo. Ali nista. Ponovo odlazim 1. 02. 2013 na kontrolni uz i rezultati nista bolji: avf 52x25x31, endometrijum 3, 7mm, levi ovarijum 27x18, desni 25x14. Doktor kaze da nastavim sa ciklom jos 3 meseca. Inace, nema cista. Nije mi rekla da treba da radim polne hormone. Na osnovu izlozenog mene interesuje da li postoji opasnost od prevremenog klimaksa, s obzirom da nisam radjala, da li ce biti nekih problema oko zatrudnjivanja. U mojoj familiji nije bilo prevremene menopauze, stereliteta. Da li je kod mene preuranjena menopauza? Molim vas ako mogu da dobijem i vase misljenje, kako i sta dalje da preduzim, jer se zelim ostvariti i kao majka. Izvinjavam se na opsirnosti. Hvala. Jelena

    Odgovoreno: 14. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Nema kontraindikacije da koristite cycloproginova bez prekida duze vreme, u vasim slucaju treba proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteton 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin, tostesteron samo 14 dan ciklusa) da bi se znalo prava dijagnoza, pre rano da se govori o prevremenog klimaksa, zatim vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima. Bez panike.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com