Postovani, imam 21god i 3 godine sam u braku, jos uvek nemam decu. Izuzetno bolne menstruacije. Pila sam diane 35, pa sam prestala, i femisana kapi. Nalaz-uterus u rf, desna andeksa ne osetljiva, leva ostra bolnost. Eho homogen promera 61×40×39mm. Endom. 10mm. Desni jajnik 25×17mm, levi cisticno izmenjen 51×23mm sa dve ciste od 23mm i 17mm. Da li ciste smetaju da se oslobodi jajna cel. I da li da ciste hiruski odstranim? Hvala

    Odgovoreno: 14. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Da, ciste smetaju da se oslobodi jajna celje, verovatno imate hormoski poremecaj koji treba ispitati, razlicite su prakse u nacin lecenje ciste.