Pozdrav! Zbog policističnih jajnika sam pila tablete diane 35 šest mjeseci. Ubrzo bih trebala da nastavim sa terapijom. Međutim, malo sam zabrinuta zbog zabrane ovih tableta u francuskoj i kanadi. Molila bih vas za mišljenje da li da nastavim terapiju ovim tabletama, ili možda imaju nekim drugim? Da li su diane 35 opasnije nego drugi kontraceptivi? Mozda biste sa mnom podijelili svoja iskustva, koji su kontraceptivi najbolji za regulisanje ciklusa kod pcos-a?

    Odgovoreno: 14. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Diane 35 su kontraceptivnim pilule sa vise antitostesteron efekata, razlicite su prakse pri lecenju policistcnih jajnika, nema razlog za zabranu diane 35.