Postovani doktore, trinaesta sam nedelja trudnoce i radila sam dabl test i rezultati su odlicni. Medjutim, odradili su mi i analizu na toxoplasmu igm i rezultat je 6. 0 au/ml. Lekar kaze da je to granicna vrednost i to donja granica i da ponovim analizu za tri nedelje. Zasad nije predlozio nikakvu terapiju. Jako sam zabrinuta jer se plasim posledica po bebu. Zanima me vase misljenje i sta biste vi preporucili. Srdacan pozdrav, sanja

    Odgovoreno: 13. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, ako su vam rezultati na donjoj granici, sacekajte 3 nedelje, i na osnovu ponovljenih rezultata vas ginekolog ce vam ako bude potrebno odrediti adekvatnu terapiju.