Postovani, u braku sam oko 8 meseci i nikako da ostanem u drugom stanju. Pusac sam i imam visak kilograma (koje tesko skidam) . Radila sam hormone t3, t4 i tsh rezultati su bili ok. Uradila bih privatno proveru hormonskog statusa (fsh, lh, progesteron. . .) . Da li je neophodno da odem na ginekoloski pregled ili mogu na svoju ruku da odradim hormone? I da li je vazno koji dan ciklusa se koji hormon vadi? Ako jeste mozete li mi reci redosled? Unapred hvala

    Odgovoreno: 13. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Pozeljno je da se javite vasem ginekologu da vas kompletno pregleda ginekoloski i ultrazvucni da bi vam odredio koji hormoni treba da se izvade, najbolje je da se uradi hormonski status 7, 14 i 21 dan ciklusa, takodje pozeljno je da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.