Postovani, obracam vam se pitanjem u vezi ginekologije. Imam 42 godine. Prvu menstruaciju sam dobila sa 10 godina, uvek su bile bolne, neuredne i obilne. Ciklus je bio neredovan, sto nije ni cudo, jer imam policisticne jajnike. Imam jedan porodjaj, bez pobacaja i abortusa. U zadnjih par godina ciklus se stabilizovao i posatao kraci-sa 7 na 4 dana. Do pre par meseci sve je bilo u redu, pa jedan mesec nisam dobila, da bih menstruacija koja je nastupila bila oskudna, bez bolova, vise rozikasto i smedje, ali je ciklus trajao oko desetak dana. Ovu menstruaciju sam dobila nakon 25-26 dana, pocela je rozikasto, ali se krvarenje nastavilo vec 10-ti dan. Preko dana (ovih zadnjih dana) lici na kraj menzisa-vise je smedje i manje, ali ujutru, posle stolice, javi se krvarenje, praceno usirenim ugruscima, kao da je od napinjanja. Tokom dana bude samo malo na ulosku. Do sada mi se ovo nije desavalo, pa vas molim za odgovor, jer se na pregled kod mog ginekologa zakazuje i na mesec dana. Napominjem da mi je zadnji papa test bio ok-ii grupa i iii grupa sekreta. O cemu moze ovde da se radi? Napominjem da mi je majka usla u klimaks sa 46 godina. Inace, povremeno imam napade vrucine, gojazna sam, sa povecanom maljavoscu. Molim vas za sto hitniji odgovor, unapred hvala!

    Odgovoreno: 13. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Pozeljno ako sumjate na trudnocu, da uradite test, inace verovatno imate hormoski poremecaj koji treba ispitati (fsh, lh, prolactin, testosteron, estradiol, proesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , da biste dobili adekvatnu terapiju.