Poštovani doktore aburas, skoro sam vam se obratila povodom straha od tromba, a zbog uzimanja kontraceptivnih pilula. Kontrola kod interniste je pokazala da je sve u redu, doktorka kaže da nema govora o otoku i da sam zdrava. Ipak, kako mi je baka kao mlada imala tromb koji je operisala, moj ginekolog mi je preporučio da prestanem sa pilulama. Interesovala sam se oko preostalih metoda, kako nisam rađala, spirala se ne preporučuje, a zainteresovala me je dijafragma o kojoj ima mnogo tekstova i detaljnih uputstava o korišćenju i uspešnosti, ali moj ginekolog kaže da nije siguran da se uopšte mogu kupiti u apotekama u srbiji! Zamolila bih vas za savet odnosno neku informaciju - da li se u srbiji one prodaju i da li naši ginekolozi imaju iskustva u merenju veličine i pokazivanju načina korišćenja. Jako bi mi značila vaša smernica. Veliko hvala!

    Odgovoreno: 09. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam iz moja praksa, da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, ako sve ok, onda stavite spiralu.