Evo ovako. . . Poslednjih par meseci sam u fazi ispitivanja i rezultati su sledeci. . Pa iii grupa, rezultati biopsije "laka do umerena hiperplazija skvamoznog epitela ektocerviksa sa znacima lakostepene displazije (low grade sil) . Cervicitis chronica teskog stepena, endocervicitis chronica umerenog stepena. " svi brisevi i mikoplazma i ureaplazma uredni (patogene klice nisu nadjene) . Danas mi je stigao rezultat hpv - genotip 68 pozitivan. Zanima me vase misljenje, da li ima potrebe za tretiranjem promene ili je redovno pracenje dovoljno. I da li to sto sam ja pozitivna na tip 68 znaci da je i moj partner pozitivan? Postovanje i hvala unapred!

    Odgovoreno: 08. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Obavezno treba leciti adekvatno cervictis, nije dovoljno samo pratiti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com