Postovani, pijem logest pilule od septembra 2012 god. Imala sam nekih nezeljenih posledica, ali sa vremenom se sve to regulisalo, kao i sto pise u upustvo. Naime, pocetnom januara imala sam stomacni virus koji je trajao nekih 10 dana, nastavila sam da redovno uzimama tablete, ali od ovog pakovanja ostalo mi je samo 6 tableta. Posto se pakovanje potrosilo prije isteka 7 dana od oporavka stomacnih tegoba, pocela sam naredno pakovanje bez prekida kako i pise u upustvu. Sada ne znam da li je to problem, zato vam i pisem, odmah nakon uzimanja drugog pakovanje posle 2 dana ja sam dobila menstruaciju, koja je trajala para dana-ali jako malo sam krvarila. Kao i sto sam napisala nastavila sam da pijem drugo pakovanje pilula, ali predzadnji dan nakon uzimanja poslednje pilule (drugog pakovanja) -dobila sam menstruaciju-koja je obilna. Molim vas kazite mi da li je to problem i sta da radim. U toku je pauza od 7 dana, i kad da pocnem sa narednim pakovanje?

    Odgovoreno: 08. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Oralna kontracepcija se uzimaju od 5-og dana ciklusa od znak start i u pravcu astrelice po 1 tabl dnevo, nikad ne pocinjete novu pakovanje pre nego sto dobijate menstruaciju, javite se vasem ginekologu da vas pregleda.