Moja cerka je u 7 nedelji trudnoce, ginekolog joj je prepisao makmiror vaginalete. Negde je procitala da se one ne preporucuju u prva 3 meseca trudnoce. Molim vas za savet

    Odgovoreno: 06. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Makmiror complex vaginalete je relativno kontraindikovan u prvom trimestru trudnoce, zato vrlo oprezna primena u 12 nedelja trudnoca, a moze se koristiti slobodno u ii i iii trimestru trudnocu i tokum dojenje toksicnot veoma niska. .
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #112079

    • Dr Rami Aburas 22. 10. 2013.

      Razlicite su prakse makmiror i kanesten nisu pozelni u prvom tromesecju trudnoce ali nisu strogo zabranjeni.

    • Ja sam u 7 nedelji trudnoce i doktorka mi je prepisala makmiror tablete i rekla je da ih ne stavljam mnogo duboko unutra i da bi mi bilo gore da ne lecim gljivice nego da stavljam makmiror. Sa druge strane drugi ginekolog mi je rekao da je bolje da sacekam da malo odmakne trudnoca da ne stavljam makmiror, jer je pojava gljivica u trudnoci normalna stvar i da ako osetim tegobe-svrab, peckanje uzmem canesten krem. Za makmiror mi je rekla da je on malo jak i da je apsorpcija mala da bi stetila bebi u prvom tromesecju. Pa sam sad u dilemi jer mi je jako cudno da svaki ginekolog ima razlicito misljenje. Hvala unapred