Postovani doktore. Imam problem kji traje vec 3 godine kad dobije menstruaciju jako i obilno krvarim idem redovno na kontrole. Imala sam polip na grlicu i miom na materici radila sam papa test koji je 3 grupa uzeli su mi i secak i rezultat je sledeci. . . Phdg; ektropion cum metaplasio squmosa maturra et imatura laminae endocervikalis. Hiperplasio, papiloamtosis, parakeratosis et kolilocytosis epitelisquamosi pvu. Cin1 (l-sil) fokalis. Nisam vam rekla da imam i ranicu na materici. Posle ovih analiza sam dobijala razne vaginalete itako jedno4 meseca. Posto je papa bila 3 rupa i ovaj nalaz od isecka doktor mi je nalozio da uradim tumor marker gde je rezultat35. 90pmol\\1 roma indeh3. 78% refur, 11, 4 nizak rizik. Dobijam tablete jasmina aliposle 2 kutije idem na kontrolu. Na ultrazvuku se pojavljuje cista koja se nalazi na desnom jajniku velicine 5. 29-4. 9 doktor predlaze da radim tumor opet. Cista stoji vec 5 meseci iste velicine radila sam punktiranje ali je sadrzaj bio gust, doktor nije uspeo da izvuce sadrzaj rekao je da je to "endometroza". Molim vas da mi date savet sta da radim. . . . . . ?

    Odgovoreno: 05. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Neznam koliko imate godine, ali imate 3 problema, prvi sto imate miom u zavisinosti od velicine i gde se nalazi, to treba odluciti vas ginekolog za nacin lecenje, drugi problem imate jaku upalu grlica materice odakle su nastale sve promene od polipa, ranica, i ostalog. . . , vas nalaz: lsil znaci – low-grade (niskog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija, treba sto pre adekvatno leciti, treci problem imate cisticne jajnike, koji su posledica hormonskokog poremecaja koji treba ispitivati i leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.