Postovani 28. 01. 2013 isla sam na privremeni porodjaj zato sto je ustanovljeno da je bebi stala srcana reakcija u 17nedelji, ovo mi je drugi put da mi se desava, prvi se desio pre 2god ali je trudnoca bila oko mesec dana. . . Imam sina od 8godina i sa tom trudnocom je sve bilo dobro. Inace da napomenem da je na pocetku ove poslednje trudnoce bilo malo krvarenje doktor mi je uveo terapiju utrogestan 3x1 do 7nedelje i tada smo prekinuli jer je stalo krvarenje i rekao je da je sve uredu. Posto sam se 30. 01. 2013porodila dobila sam terapiju methylergobrevin sol. 3x15kapi-7dana, cefaleksin caps 500mg 3x2-5dana i bromokriotin tabl 205mg 2x1-12dana. Pri otpustanju iz bolnice doktorica mi je rekla da uradim obavezno test na trombofilije posto mi se desava drugi put, zanima me kada ja to mogu uraditi dali moram cekati prvi menstrualni ciklus da prodje ili? Isto tako citala sam da bi trebala da uradim test koji se zove torch i briseve na hlamidiju, mikroplazmu i ureaplazmu. Htela bih da cujem vase misljenje, jer mi moj doktor nista nije rekao da proverim, neznam odakle da pocnem ni kad je pravo vreme za analize. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Odmorite se prvo, mozete da uradite sve analize za 2-3 nedelje, briseve na hlamidiju, mikroplazmu i ureaplazmu uradite uz kolposkopski pregled.