Postovani dr. U decembru sam operisana, izvadjena mi je materica i jajnici dijagnoza je uterus myomatosus d 25. Operacija je prosla uredu, postoperativni tok protekao je uredno, rana zarasla per primam continuitatem i konci povadjeni 7 dana posle operacije. Sve je proteklo kako treba, ja se dobro osecam ali me interesuje nesto vezano za talase toplote. Ja sam pre operacije bila godinu dana bez krvarenja i javili su mi se ti talasi toplote i znojenja, pa me zanima da li je normalno da mi se i sada posle operacije javljaju bez obzira na to sto mi je sve povadjeno ili bi se trebala javiti svom lekaru? Moram priznati da se osecam malo uplaseno posto uskoro trebam poceti raditi, uplaseno kazem zato sto radim u vrticu, u kuhinji i na spremanju pa imam tu i decije krevetice spustati i podizati koji teze po 10 kil. Pojedinacno kao i kante u kojima dobijamo hranu koje su teske i 40 kil. Pa me zanima do kog vremena posle operacije ne smem dizati nista tesko. Zelim i to da napomenem da ce mi koleginice izaci u susret i pomoci mi oko tih poslova dva do tri mesece ali da li je to dovoljno? U iscekivanju sam odgovora i hvala vam

    Odgovoreno: 04. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Ne bi trebali da dizite tesko bar 3-6 meseci, ovi talasi koji imate su normalna pojava posle takve operacije, javite se vasim ginekologu da vam prepise adekvatnu hormosku terapiju.