Vec 3 god. Imam prolem na sluzokozi vulve. U brisu vulve uvek imam proteus mirabilis i povremeno vulgaris. Dok koristim odgovarajuci antibiotik sve je u redu i dan posle zavrsetka terapije opet se jave belicaste masne naslage koje podsecaju na perutanje. U brisu je opet prisutna ista bakterija. Vaginalni i cervikalni bris kao i urinokultura i koprokulturia su sterilni. Ispirala sam se sa zalfijom, kamilicom, povidon jodom, acidi borici, kantarionom i nista ne deluje. Dermatolog kaze da to nije do njega, a moj ginekolog da je sa te strane sve uredu. Pregledom je utvrdjeno da nemam leukoplakiju i papa je druga grupa. Ne znam sta mogu jos da uradim jer mi smeta, neprijatan je osecaj, nekada svrbi, a nekada neprijatno mirise. Javlja se samo sa spoljasne strane velikih usana prema dlakama. Plasim se da ne nastane nesto ozbiljnije jer mi je pre 8 god. Radjena konizacija. Ako mozete pomozite mi. U napred hvala.

    Odgovoreno: 03. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hronicnu upalu koju treba akekvatno leciti, spomenuli ste konizaciju, ponoviti kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com