Poštovani, imam jedno pitanje tiče se sljedčeg: diagnoza mi je hpv high risk bez cin-a, u tjeku sam lječenja sa kremama pa me zanima kad je nastupio taj virus da li se točno zna? U monogamonoj vezi sam 16 godina a prije 5 godina sam liječila neke promjene na grliću spaljivanje. . . Hpv je tad bio negativan. Inače i ja i suprug smo pod sresom skoro pola godine. . Hvala vam na odgovoru i savjetu. . Pozz

    Odgovoreno: 29. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Tesko je odrediti kada nastaje hpv. Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi se proverilo da li imate neke promene na grlicu materice.