Interesuje me kada najranije moze da se unutrasnjim ultrazvukom utvrdi trudnoca, posle koliko dana? Drugi problem je: vec duze vreme imam problem sa ciklusom. Pre godinu dana sam negde oko godinu dana pila lek cikloproginova za regulaciju ciklusa, kada sam prestala da ga pijem 3 mseca nisam dobila, bila sam kod ginekologa i na ultrazvuku je sve ok, uradila sam hormone koje mi je doktorka rekla i rezultati su uredu, ali sam ipak morala da popijem jos jednu terapiju ciklo proginove da bi izazvala ciklus jer sam trebala da idem na more, pa za svaki slucaj da se ciklus zavrsi pre mora. Dobila sam 4 avgusta. Doktorka mi je savetovala kada dobije pocnem sa triregolom, ali ja nisam htela da vise pijem bilo kakve lekove, pa nisam ni uzimala terapiju. Bez ikakvih lekova sam dobila 6 septembra (trajala je 4 dana i prva dva dana je bila bas obilna) , a od tada vise nisam dobijala, sto znaci da ovog meseca uopste nisam imala ciklus. Sta dalje da radim? Nadam se da ce te mi bar malo pomoci. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 29. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Unutrasnjim ultrazvukom moze se utvrditi trudnoca kada dostigne starost od 35 dana. Ciklorpoginova je dobar lek za regulisanje ciklusa i on nema kontraindikacija. Savetujem vam da uradite kompletan hormonski status (fsh, lh, prolaktin, testosteron, estradiol i progesteron 7-og, 14-og i 21-og dana ciklusa) .