Cao. Imam 22 godine i imam problem sa menstruacijom. Do pre 8 meseci imala sam uredne i normalne menstruacije-na tacno 28 dana, koja je trajala 4 dana. Ali pre 8 meseci pocelo je odjenom bez ikakvih simptoma dugotrajno krvarenje koje je nekad trajalo po 20 dana (ne mnogo, ali dovoljno da ga ima) . A nekad nije uopste ni prestajalo dok ne popijem lek. Isla sam kod ginekologa koji mi je odradio sve moguce analize i briseve, papa test, 3 puta ultrazvuk i sve je bilo u redu. Pominjao je da se radi explorativna kiretaza ali posto sam i sama svesna rizika koje to nosi, nisam bila za to, a nije ni on. Pila sam jedno vreme, nekih 20 dana primolut-nor i primala injekcije estradiola, dok to primam sve je u redu, ali cvim prekinem krvarenje opet pocinje. U poslednjih nekoliko menstruacija se stanje malo popravilo, ali sada nekoliko dana pre menstruacije nekih 3-4 dana mi se pojavljuje kao neko malo oskudno krvarenje ako se to moze tako nazvati-pre neki iscedak koji je konstantno prisutan (crvenkasto-braonkaste boje) -nakon cega dobijem normalnu menstruaciju koja traje 4-5 dana (kao normalno krvarenje) i onda opet kada prolazi javlja se taj iscedak koji traje jos nekih par dana. Zanima me zbog cega se to javlja i sta mi vi preporucujete da uradim povod toga? Da napomenem da ne pijem nista od lekova niti bilo kakvu terapiju vec 3-4 meseca. Hvala unapred

    Odgovoreno: 26. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj koji treba ispitati (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) da bi ste dobila adekvatnu i trajnu terapiju, bez panike, nista nije strasno,

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com