Poštovani, dijagnoya mi je endometriosis ovarii ultrazvučni nalaz: uterus u avfu, promera 72x47x64mm, sa miomima, jednim na prednjem zidu 15mm i drugim subseroznim na zadnjem zidu 21mm. Endometrijum homogen, promera 10. 7mm. Desni jajnik 42x42mm, sa cistom promera 30mm ispunjenom gušćim sadržajem. U predelu levih adneksa i delom retrouterino cistični tumefakt 58x56mm ispunjen gušćim sadržajem. Nema slobodne tečnosti u c. Douglasi. Uraditi tu markere (ca 125, cea, ca 19. 9, he4) šta znači ovo i koliko je opasno? I koji je način lečenja? Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 26. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Imate 2 problema, miomatozni uterus koji treba operisati, i cistini jajnike koje ce u isto zahvatu biti operisni, zatim posle toga dobiti adekvatnu terapiju.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #107023

    • Dr Rami Aburas 27. 10. 2012.

      Ako vam budu odstranjeni samo miomi uvek mozete da ostanete u drugom stanju tj da radjate.

    • Postovani doktore, kada sam pisala pitanje zaboravila sam da kazem da imam 36 godina. Dal' cu posle ovakve operacije moci da radjam ili ne?