Postovani, na zadnjem bisu mi je ustanovljeno da imam bakteriju eshericija coli, gde se u direktnom mikroskopskom preparatu vide epitlne celije, veliki broj leukocite, difleroidi i laktobacili u manjem broju. Nisu izolovane glive iz roda candide. Od terapije sam dobila 5 dana inekcije gentamicina od 80mg 2 puta dnevno i 7 vaginaleta chloramphenicolium-a. Za dve nedelje treba da se javim da uraimo ponovo briseve. Zabrinuta sam jer mi se pojavilo vaginalno krvarenje 16 dana ciklusa, sto mi se nikada nije desilo. Da li je to moguca reakcija na terapiju ili bi trebala da se hitno javim doktoru. Da napomenem da sam zvala ginekologa i da mi je receno, bez objasnjenja, da cekam 2 nedelje od terapije. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 26. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Nije reakcija na terapiju, ako je krvarenje oskudna nije obilna, sacekajet 2 nedelje u protvnom javite se odmah.
      isperite se prvo rastvorom kaljum hipermanganom zatim stavite vaginaletu, a u toku dana ako budre imali pojacan sekret, peckanje i svrab slobodno se isperite viste puta istim rastvorom.