Postovani, zelio bih par informacija i bio bih jako zahvalan na njima. Mojoj tetki je dijagnoziran invazivni kancer grlica materice poslije uradjene biopsije. Makroskopski je vidljiva velicina 30 mm. Na nalazu pise za mikroskopski da nije bilo moguce odrediti dubinu invazije, da li je to dobro ili lose sto se nije moglo odrediti? Takodje pise da je vidljiva diferencija celija, dobar ili los znak? Ona sada treba ici na dodatne preglede, da li ima metastaza i ostalo i u cetvrtak ima zakazan konziliji. Na osnovu ovih gore informacija koji stadijum se moze ocekivati? Ja sam citao dosta o ovome problemu i ima jedna stvar koja me brine, ona vec tri godine ima problema, imala je u tom periodu krvarenja, ne bas obimna do skorijeg vremena kada je imala jace i poslata na biopsiju. Isla je redovno kod ginekologa kada joj se to javilo ali joj je ginekolog govorio da je to infekcija, da je dosta uska i da usljed infekcije dolazi do krvarenja, lijecene je antibioticima, papa test je bio drugog stepena. Tek zadnji put je papa test bio cetvrtog stepena. Radila ga je prije tri mjeseca ali tek prosle sedmice je saznala retultate a i to ne bi saznala da nije sama trazila i da joj se nije desilo to obimnije krvarenje kada je odmah poslata na biopsiju a onda su stigli i rezultati papa testa. Pa me zanima da li je to krvarenje stvarno moglo biti od infenkcije ili je to ustvari vec i tada bio karcinom, posto sam procitao da je njegov prvi simptom krvarenje, ali da to znaci da je tumor u poodmakloj fazi. Tako da me je strah da je na ovaj nacin zavucena jer je doktorica nikako nije slala na biopsiju do ovog puta a imala je krvarenja. Ona ima 58 godina, nerotkinja je. Ima problema sa astmom cijeli zivot, u zadnje vrijeme 6-7 godina ima, ne bas velikih, problema i sa secerom.

    Odgovoreno: 26. 10. 2012.
    • Poštovani,
      Sve vase pitanje sada nemaju znacaj za njenu sadasnju stanju, sacekajte savet konziljuma, kolposkopski tipicne karcinomatozne promene na grlicu materice retko se vidjaju i to u onim slucajevima kada je maligni proces odmakao u svom razvoju.