Imam polucisticne jajnike. Rezultati radjeni bez ciklusa, jer nemam vec od 28. Maja: estradiol 194 lh2 14, 84 testost 4, o2 terapija: primolut 2x1 od 5 mg - 10 dana, nakon dobijanja ciklusa od prvog dana hormonske tablete yaz. Genetika nije u pitanju. Ne pusim, ne pijem, variram u kilazi do 3-4 kg, imam 58 kg. Radila sam i hemisku analizu jetre i u redu je. S terapijom nisam krenula, jer se plasim da sam premlada za lekove. Interesuje me da li da krenem sa terapijom ili zamolila bih vas da me uputite na neki drugi vid lecenja, npr. Putem cajeva, za koje sam cula da ima u "zdravoj hrani". Unapred hvala. S postovanjem.

    Odgovoreno: 19. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Cim ste dobili menstruaciju pozeljno je da uradite kompletah hormonski status fsh, lh, prolactin, estradiol, progesteron, testosteron (7, 14, 21, dan ciklusa) . Nema potrebe da se plasite hormonske terapije.