Prije svega postovanje. Odlucila sam se vama da oduzmem malo vremena, jer koliko primecujem, najbrzi odgovori dolaze od vas. Moje pitanje takodje je vezano za frigidnost. Majka sam cure kojoj je ustanovljena anhedonija, koliko sam upucena to je jedna vrsta frigidnosti. Lecenja traju dugo i nije sigurno da ce zavrsiti kako treba. Zanima me da li to moze da utice na njeno dalje stanje ukoliko odluci da ima decu? A citala sam da sterilitet i frigidnost idu ruku pod ruku zato brinem. Nailazim na razne odgovore, pa sam samo htela da znam da li je dokazano da frigidnost dozvoljava materinstvo? Izvinite i hvala

    Odgovoreno: 23. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Frigidnost i sterilitet ne moraju da idu zajedno. Za materinstvo je najvazniji stabilan hormonski status jer ukoliko je hormonski status stabilan i uredan moze uticati pozitivno na frigidnost.