Postovani, imam 35 god. I jedno dete, 2009 god. Uradjena mi je konizacija grlica materice (u pitanju je bio cin iii) , patohistoloski nalaz koji je stigao nakon operacije je bio u redu, preporuka konzilijuma lekara je bila samo redovne kontrole pa testa i kolposkopije. Od tada pa do danas moje kontrole su na tri meseca (kolposkopija na sest meseci) svaki kolposkopski nalaz je skroz u redu, pa test je uvek bio cista ii, nikakve bakterije nikada u brisu. . Na zadnjem pregledu (pre mesec dana) kolposkopija je bila kao i uvek skroz u redu a rezultat pa testa je bio pa ii inflamatorni razmaz retio uvecana jedra, vaginalni sekret iii i vi grupa. Onda sam radila cervikalno vag. Bris i nista nije izolovano. Dr. Mi je rekla da koristim makmiror vagin. I da posle ponovim pa test. Opet stize rezultat da je pa iib, dr opet prepisuje makmiror jos jednu kutiju pa da se opet ponovi test. . Zelim da napomenem da posle operacije nijednom nisam imala nezasticen odnos. Molim vas da mi odgovorite zasto je pa test sada losiji nego predhodne 4 godine? Koliko moze da bude opasno? Bojim se da se stanje ne pogorsa!! A radim sve da to toga ne dodje. . Da li mi je prepisana dobra terapija? Uzasno brinem zbog toga i mnogo se sekiram (da ne kazem da i ne spavam, i da sam na poslu dekoncentrisna od straha) . Da li da potrazim misljenje drugog lekara? Unapred zahvalna!!!

    Odgovoreno: 23. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Vi verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) koji treba adekvatno leciti. Mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com