Postovani, imam kandidu vec par meseci koje uz vaginalete ne mogu da se oslobodim. Moj decko je imao i nema vec tri meseca. Da li je potrebno da bih se izlecila, izmedju ostalog da koristim kondom pri seksualnim odnosima? Simptome uvek osetim posle odnosa bez. Drugo pitanje se odnosi na dobijanje kandide, konkretno moj ginekolog kaze da se ona ne prenosi seksualnim kontaktom a ja sam na nekim sajtovima citala da se prenosi. Ko je u pravu? Hvala unapred

    Odgovoreno: 11. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Kandida se ne prenosi seksualnim putem. Vodjenje ljubavi sa kondomom nece vam smanjiti simptome koje imate. Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisem da bi ste dobili adekvatnu terapiju.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com