Postovani doktore, kako ste na osnovu mojih rezultata avf dimenzije 48x32x35, endometrijum 7, 2 mm. Ovarijumi levi 24x14, desni 27x16, dobila sam kao terapiju cyclo-progynova. Poslednji ciklus sam imala 12. 06. 2012. Nalazi za stitnu zlezdu i ft4 16, 01, tsh 0. 61, tpo at 17. 1, papa druga grupa, sekret treca. Krvna slika sve u redu, rekli da najverovatnije imam upalu grlica materice, da li pored ove terapije smem da pijem jos neke lekove? Da li ovaj lek pomaze u cilju sprecavanja upale? Inace, kao sto sam navela krvna slika u redu, samo izvan referentnih vrednosti je s-ldl 2, 78 i sedimentacija eritrocita zene 9. Imam 33 godine. Hvala puno na odgovoru!

    Odgovoreno: 11. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Ciko progynova se ne koristi za sanaciju upale grlica materice vec da bi se odrzavala normana ravnoteza hormona tokom menstrualnog ciklusa i radi dobijanja redovnog ciklusa. . Ukoliko sam rekao da verovatno imate upalu grlica materice to je zbog toga sto vam je sekret iii grupa. Mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne.
      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com