Zasto ne sme da se pije diane-35 u trudnoci? Da li je moguce da se ne vidi trudnoca na u. Z i prilikom pregleda? Da li je moguce da je menstruacija redovna a da je trudnoca u pitanju? Bole me jajnici vec 10 dana bila sam kod ginekologa i nije mi nista dao (nikakav antibiotik) . Sad ne znam iz kog razloga moze toliko dugo da me boli? Hvala!

    Odgovoreno: 08. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Diene 35 ne smete uzimati u trudnoci jer deluje kontraceptivno. Ukoliko je trudnoca mala, moguce je da se ne vidi. Vrlo je retko da se desi trudnoca ukoliko ste uzimali diene 35. Uzroci za bolove su razliciti. Zato je pozeljno da uradite ginekoloski pregled, uz pregled, hormonski status, kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.