U zadnje vreme su mi grudi osetljivije nego inace. Pre par meseci su mi bile malo natecene i bolele su me na dodir. Ginekolog mi je rekla da stavim kupusov list i to me je proslo. Sada vec neko vreme osecam svrab na perifernom delu grudi, dakle svrbi me koza i to obicno po skidanju brushaltera kada dodjem kuci, mada i kada sam na poslu rado bih zavukla ruku da se malo pocesem. Zasto je to tako? Da li to nesto znaci? Da li treba da odem na pregled? Pre oko 8 meseci sam bila na ultrazvuku grupi preventivno i sve je bilo u redu. Molim za savet! Hvala

    Odgovoreno: 08. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da ponovite uz pregled dojki. Ukoliko bude sve kako treba na uz, savetujem vam da uradite proveru hormonskog statusa (fsh, lh, prolaktin, estradiol, progesteron 7og, 14-og i 21-og ciklusa) .