Poštovani, radila sam folikulometriju počev od 11. Dana ciklusa kada je na uz bio vidljiv vodeći folikul dimenzija 17mmx17mm. Na sutrašnjem pregledu (12. Dan ciklusa) na uz su se videla dva folikula jednake veličine od po 18mmx16mm. Poslednji pregled sam imala 14. Dana ciklusa kad se na ultrazvuku videla cista veličine od oko 30mmx40mm, za koju je doktor rekao da folikul nije pukao već da je prerastao u cistu. Kad sam pitala šta se dogodilo sa drugim folikulom dobila sam odgovor da se drugi ne vidi na uz. Moje pitanje je da li je moguće da je ovaj drugi folikul pukao i ispustio zrelu jajnu ćeliju a da na uz od veličine ove ciste nije moglo da se vidi žuto telo? Ukoliko ni to nije moguće, šta se dogodilo sa tim drugim folikulom i kako da se nije video na uz prilikom prvog pregleda? Unapred zahvaljujem na odgovoru, s poštovanjem.

    Odgovoreno: 05. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Moguce je da je drugi folikul pukao pa se ne vidi a moguce je da se radi i o policisticnom jajniku. Savetujem vam da uradite hormonski status.