Postovani, imam 17 godina. Nisam imala sexualne odnose, ali planiram da stupim u odnose sa deckom sa kojim sam 4 godine u stabilnoj vezi. Zdravi smo i on i ja, s tim sto ja povremeno imam visok pritisak i tahikardiju, za koju mi je pedijatar rekao da se zove sinusna tahikardija. Ovo vam sve pisem jer necu ni u kom slucaju da se upustim u sexualne odnose, bez prethodne konsultacije sa lekarom. Ne zelim da se upustam u rizicne sexualne odnose, hocu prvo da budem sigurna, da se posle ne bih plasila trudnoce i bolesti. Menstruacije su mi redovne, na 29, 30, 31, 32 dana, obilne, bolne, traju 6, 7 dana. Nikada nisam isla na pregled kod ginekologa, od lekova uzimam bedoxin 2x1, vec 4 meseca, bez prekida. Zbog bolnih menstruacija pijem cafetin menstrual i ponekad rapten k. Volela bih, ako vam nije tesko, da me posavetujete kako da imam siguran seksualni odnos, i sto se tice kontracepcije, da li da to bude pilula, kondom, ili oba? Izvinite na ovako opsirnoj poruci. Sve najbolje, pozdrav

    Odgovoreno: 05. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite ginekologu i uradite ginekoloski pregled. Postoji vise nacina na koji se pregld moze obaviti. Za pocetak vam savetujem da koristite kondom prilikom odnosa.